Półmaska, maska filtrująca KN95/9901, 10x1szt/10szt

KN95/FFP2

Nowy produkt

Klasa ochrony / Protection category : FFP2
Rok produkcji: 2020
Deklaracja zgodności CE – wymieniony powyżej przedmiot jest zgodny z
odnośnymi wymaganiami unijnego prawodawstwa harmonizacyjnego:
Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 425/2016/UE i z normą
EN 149. Półmaska KN95 wykonana została z włókniny
polipropylenowej, zapobiega wdychaniu spalin, pyłkom, kurzowi itp.
Kategoria ochrony – filtracja mikrocząsteczek do 0,6 μm w zakresie
powyżej ≥ 95%.

Warunki przechowywania: nieotwarte produkty przechowywać pod
warunkiem, że temperatura przechowywania mieści się w zakresie od -
20 ° C do + 30 ° C,a temperatura względna powietrza nie jest wyższa
niż 80%. Nie prać. Dla dorosłych.Ważność produktu:2lata.

Więcej szczegółów

12,00 złnetto

- +

Minimalną ilością w zamówieniu dla tego produktu jest 10

CENA WIDOCZNA PO ZALOGOWANIU I WERYFIKACJI KONTA KLIKNIJ TUTAJ I ZALOGUJ/ZAREJESTRUJ SIĘ!
 
Więcej informacji

Noszenie masek, pólmasek pomaga, stanowi prewencję i jest zalecane przez WHO!

Koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową, co oznacza, że zarazić się można podczas  kontaktu z drugą osobą np. podczas rozmowy, na spacerze lub w sklepie w trakcie dokonywania zakupów. Osoba zarażona może też  kichnąć lub kaszlnąć w naszej bliskiej obecności i może to spowodować zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Noszenie maski, to jeden z zapobiegania, w sposób mechaniczny zatrzymania dostępu cząsteczki kropli znajdującej się w powietrzu do naszych ust i nosa, a zatem chroni nas przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
Chiny jako pierwszy kraj na świecie zastosowały rygorystyczny obowiązek noszenia masek przez wszystkich swoich obywateli, w efekcie otrzymano  zminimalizowany stopień zachorowań na COVID19. Obecnie dzienna ilość zachorowań jest tam prawie zerowa, w przeciwieństwie do Polski i innych krajów Europy.
Naukowcy alarmują, żę koronawirus SARS-CoV-2 może dać objawy dopiero po 14 dniach od zakażenia. Oznacza to, że wiele osób może być nieświadomymi nosicielami. Noszenie maski minimalizuje szanse zarażenia naszych bliskich, naszych rodzin.
Maska zapobiega przedostanie się wirusa do układu oddechowego, poprzez usta i nos, a tym samych zmniejsza ryzyko  wystąpienia niebezpiecznego zapalenie płuc, które wywołuje koronawirus SARS-CoV-2.

Jak  założyć maskę?
Należy dokładne przez co najmniej 60 sekund umyć dłonie ciepłą wodą z mydłem lub za pomocą preparatu dezynfekującego. Następnie sprawdzamy, czy maska nie ma wad mechanicznych, np. dziur. Gdy jest szczelna, należy chwycić ją w taki sposób, aby metalowy pasek znajdował się u góry,  a kolorowa część była skierowana na zewnątrz. Maskę trzeba przyłożyć do twarzy i ścisnąć metalowy pasek tak, aby dopasował się do nosa. Pozostałą częścią maski wystarczy dokładnie przykryć dolną część twarzy.

Jak zdjąć maskę?
Należy zachować środkki ostrożności. Należy dokładne  umyć dłonie, aby oczyścić je z zanieczyszczeń. Następnie uwolnić maseczkę z uszu i zdjąć ją w taki sposób, aby nie dotknęła ubrania (ten krok zapobiega ewentualnemu rozprzestrzenieniu się koronawirusów). Zużytą maskę należy zamknąć w pojemniku lub szczelnej torebce i wyrzuć do kosza na odpady, a następnie zutylizować. Po zdjęciu maski także należy umyć dłonie. Dzięki temu ogranicza to możliwość przetrwania wirusów.

Menu
Probówki do PCRProbówki typu EppendorfPłytki do PCRPipety serologiczneIzolacja plazmidowego DNAGłaszczkiKońcówki do pipetIzolacja DNAMieszadła magnetyczneSzalki PetriegoTrizolWirówki laboratoryjneWytrząsarkiZestawy do izolacji RNA